Facebook Youtube
ORLEN Beniaminek Krosno Cup U9 - U8

ORLEN Beniaminek Krosno Cup U9 - U8

18-19 sierpnia rozegrano na PROFBUD ARENIE ostatnie już dwa turnieje w letniej edycji ORLEN Beniaminek Krosno Cup.

Tym razem na murawę wybiegły zespoły z kategorii wiekowej U-9 i U-8. 

W sobotę „PROFBUD Arenę” opanowali mali piłkarze z kategorii wiekowej U-9, którzy w przyjaznej i sportowej atmosferze rywalizowali w turnieju „Orlen Beniaminek Krosno Cup”. W futbolowych zmaganiach udział wzięło 10 drużyn, które systemem „każdy z każdym” rozegrały aż 45 spotkań!

Od początku oglądaliśmy wiele ciekawych i zaciętych spotkań, w których często losy meczu rozstrzygały się w samych końcówkach pojedynków. Świetnie na murawie radzili sobie chłopcy z Beniaminka Profbud Krosno, gospodarze wygrali wszystkie dziewięć spotkań i zasłużenie sięgnęli po złote medale. Ciekawa rywalizacja toczyła się o kolejne miejsce na podium, ostatecznie srebro wywalczyła ekipa Stali Rzeszów, a brąz dzięki większej ilości strzelonych goli we wszystkich meczach zdobyli zawodnicy Metalu Tarnów.

Dosłownie jednej bramki, zdobytej w całym turnieju, zabrakło ekipie AserekTeam do wskoczenia na najniższy stopień podium i ta sympatyczna drużyna uplasowała się na IV miejscu. Emocjonujące mecze oglądaliśmy także gdy grały zespoły MULKS PustyniaAPPN Mielec oraz Korona Beskidu, a swoje chwile radości po strzelonych golach i zdobytych punktach mieli także zawodnicy AP SanokBeskidzka AP i Kolejarza Zagórz. Gratulacje dla zwycięzców i duże brawa dla wszystkich uczestników za zaangażowanie, serce włożone w grę i pasję do piłki nożnej! Tak trzymać!

Wyniki spotkań turnieju w kategorii wiekowej U-9

Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne, „Najlepszym zawodnikiem turnieju” został wybrany Franek Szyndak z Beniaminka Profbud Krosno. Tytuł „Króla Strzelców” wywalczył sobie Wiktor Włodarski zdobywając 14 goli dla drużyny gospodarzy, a nagroda dla „Najlepszego Bramkarza” powędrowała w ręce Patryka Rajcy z APPN Mielec.


W niedziele w
 kategorii wiekowej U-8 wystąpiło 8 drużyn, w barwach których zagrało 72 zawodników i 2 zawodniczki. Nasi mali bohaterowie rozegrali w sumie 28 piłkarskich pojedynków, w których padło 185 goli

Mali wzrostem, młodziutcy wiekiem, ale z ogromnym zaangażowaniem mimo upału i z już sporymi umiejętnościami – turniej w kategorii wiekowej był emocjonującym wydarzeniem dla obserwatorów i świetną zabawą dla uczestników. Zaciętą rywalizację o końcowy triumf stoczyli zawodnicy Orlika PrzemyślBeniaminka Profbud Krosno Ziomków Rzeszów, kończąc turniej w takiej kolejności i zdobywając odpowiednio złote, srebrne i brązowe medale.

Tuż za podium uplasowali się zawodnicy Resovii Rzeszów i Prądniczanki Kraków. Ciekawe mecze oglądaliśmy również z udziałem Stali Rzeszów, turniejowy debiut zaliczyli chłopcy z Beniaminka Soccer Schools w Rogach, a pierwsze kroki w piłkarskich zmaganiach stawiała także ekipa Akademii Piłkarskiej Sanok, którzy zbierali sporo braw od swoich sympatyków.

Wyniki spotkań turnieju w kategorii wiekowej U-8

Tak jak w starszych kategoriach, tak i w najmłodszej obserwowaliśmy poczynania uczestników turnieju wyróżniając „Najlepszego zawodnika turnieju” – Oliwiera Klepackiego z Orlika Przemyśl. Tytuł „Króla Strzelców” wywalczył zdobywca 18 goli Wiktor Włodarski z Beniaminka Profbud Krosno, a nagroda dla „Najlepszego Bramkarza” powędrowała w ręce Jakuba Krasia z Prądniczanki Kraków.
Nagrody wręczali: Bronisław Baran (vice-prezydent Miasta Krosna) i Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Profbud Krosno).


Sponsor główny turnieju:
 
PKN ORLEN.

Partnerzy turnieju: DECOR, PROFBUD Arena.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom oraz sympatykom młodzieżowej piłki nożnej za udział w turnieju „ORLEN Beniaminek Krosno Cup” i gratulujemy drużynom świetnej postawy!

Więcej informacji, zdjęć i ciekawostek dotyczących turniejów „ORLEN Beniaminek Krosno Cup” można znaleźć na Facebooku: www.facebook.com/ORLENBeniaminekKrosnoCup
© Copyright 2019
Realizacja: Interkros